Piłka nożna

Trener PAOK grozi OM przed rewanżem – lepiej, żeby Wasi kibice nie przyjeżdżali

L’entraîneur du PAOK menace l’OM avant le retour : „Vos supporters feraient mieux de ne pas venir”

Oprócz zwycięstwa OM 2-1 nad PAOK-iem Saloniki w czwartkowy wieczór i fantastycznej bramki Dimitri Payeta, w meczu doszło do spięć między kibicami obu drużyn. Przed, w trakcie i po pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Europy. W trakcie meczu 2 000 kibiców PAOK Saloniki zostało zatrzymanych na trybunach na parkingu dla gości Velodrome i eksplodowały liczne koktajle Mołotowa – odnotowała agencja AFP.

Według policji „około 30 policjantów zostało rannych, głównie przez różne pociski, bomby dymne i rolnicze wrzucone na stadion, gdy ustawiali się między trybuną gości a skrzydłem północnym, aby uniknąć starć (podczas meczu)”. 27 osób zostało lekko rannych, a cztery osoby odniosły poważniejsze obrażenia, z których dwie zostały ewakuowane – podała rzecznik policji.

„Nie jestem pewien, jak najlepiej wykorzystać grę, ale nie jestem też pewien, czy uda mi się osiągnąć to, co najlepsze” – powiedział w oświadczeniu.

Trener PAOK-u zagroził OM przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień. „Mam nadzieję, że Marsylia zostanie przyjęta tak, jak my zostaliśmy przyjęci tutaj. Jestem bardzo rozczarowany tym, co dziś zobaczyłem, to bardzo zły obraz miasta Marsylii. W dzisiejszym świecie jest wiele przemocy, nie ma potrzeby, aby była ona obecna w piłce nożnej” – powiedział na konferencji prasowej Razvan Lucescu. „Wasi kibice nie powinni przychodzić” – powiedział półgłosem, wychodząc z sali prasowej.

Przeczytaj także:  Man Utd traktuje priorytetowo gwiazdę Leeds, rywalizuje z Liverpoolem o skrzydłowego

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Możesz także przeczytać

Czytaj więcej