Piłka nożna

Szachtar Donieck rozpoczyna wycieczkę w obronie pokoju na Ukrainie

Szachtar Donieck rozpoczyna tournée w obronie pokoju na Ukrainie
Ukraiński klub Szachtar Donieck rozpoczął tour „piłka nożna dla pokoju”, w ramach wsparcia dla Ukrainy, meczem z Olympiakosem, w sobotę w Pirée. Mecz odbędzie się w obecności około 5 000 widzów, w tym greckiego ministra spraw zagranicznych Nikosa Dendiasa i kilkudziesięciu Ukraińców, i zakończył się zwycięstwem Greków (1-0).

Drużyny przedstawiły koszulki, na których widniały nazwy sześciu ukraińskich miejscowości, które sprzeciwiają się inwazji rosyjskiej, oraz hasła „Stop wojnie”. Odcinek zostanie przekazany organizacjom, które będą pomagać ofiarom wojny. Na stolikach na trybunach umieszczono żetony, które miały być przekazane dzieciom ukraińskich uchodźców.

Piłka nożna jako „narzędzie pokoju”

„Jesteśmy dumni, że możemy być gospodarzami tego wydarzenia, które ma na celu podniesienie świadomości. Używamy piłki nożnej jako narzędzia służącego pokojowi”– skomentował Christian Karembeu, dawny międzynarodowy reprezentant Francji i obecny dyrektor sportowy Olympiakosu. Mecz został jednak zbojkotowany przez jedną z grup kibiców Olympiakosu, „Gate 7”, która w komunikacji stwierdziła, że klub „nie miał opowiadać się po tej czy innej stronie”. Trasa poprowadzi Szachtar do Gdańska 14 kwietnia, gdzie zmierzy się z Lechią, 19 kwietnia do Istambułu, gdzie zmierzy się z Fenerbahçe, a 1 maja do Splitu w Chorwacji, gdzie zmierzy się z Hajdukiem.

Przeczytaj także:  Man Utd traktuje priorytetowo gwiazdę Leeds, rywalizuje z Liverpoolem o skrzydłowego

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Możesz także przeczytać

Czytaj więcej