Piłka nożna

Porównanie rekordów Mounta w Chelsea pod rządami Lamparda i Tuchela

Porównanie rekordów Mounta w Chelsea pod rządami Lamparda i Tuchela

Mason Mount, który trafił do pierwszej drużyny Chelsea pod wodzą Franka Lamparda, pod rządami Thomasa Tuchela pozostaje jednym z pierwszych nazwisk na liście strzelców.

Oczekiwano, że po przybyciu Tuchela na Stamford Bridge w styczniu 2021 roku Mount zostanie posadzony na ławce rezerwowych, ale uciszył on krytyków.

Pomocnik strzelił Chelsea zwycięską bramkę w finale Ligi Mistrzów w 2021 roku, a pod wodzą Tuchela zdobył także Superpuchar UEFA i Klubowe Mistrzostwa Świata FIFA.

„Ma pełen pakiet umiejętności, zarówno pod względem mentalnym, talentu, jak i fizycznym, a najważniejszą częścią jest jego charakter, twardo stąpa po ziemi i jest miłym facetem” – powiedział Tuchel w 2021 roku.

„Codziennie przyjeżdża do Cobham, aby nauczyć się czegoś nowego i zdobyć nowe doświadczenia. Potrafi bardzo szybko odzyskać siły, jest bardzo fizycznym zawodnikiem i w pełni przystosował się do gry w PL. Jest bardzo pewny siebie w bardzo, bardzo pozytywny sposób.

„To wielka przyjemność mieć go u boku, być jego przewodnikiem i wspierać go. Imponujące jest to, że nie przejmuje się wszystkimi pochwałami. To chyba najważniejsza część. Wydaje się, że jest facetem, który lubi ten sport, czuje się zobowiązany, by czerpać z niego jak najwięcej i bardzo tego chce, więc jest to świetna mieszanka”

Przyjrzeliśmy się statystykom reprezentanta Anglii we wszystkich rozgrywkach pod wodzą Tuchela i tym, które zanotował pod wodzą Lamparda, aby sprawdzić, jak się mają do siebie.

Jak pokazują statystyki, Mount strzelił już więcej goli dla Tuchela, niż udało mu się zdobyć za czasów Lamparda na Stamford Bridge.

Ogólnie rzecz biorąc, pod wodzą obecnego menedżera, który pomógł mu wejść na wyższy poziom gry, pomocnik regularnie zdobywa bramki.

Pod wodzą Thomasa Tuchela

Mecze: 71
Starty: 56
Występy cząstkowe: 15

Przeczytaj także:  Rooney namawia Pogbę do odejścia z United: "Lepiej, żeby odszedł".

Gole: 16
Asysty: 16

Zdobyte punkty karne: 2

Minuty na bramkę: 315
Minuty na bramkę bez karnego: 360
Minuty na bramkę lub asystę: 157.5

Co za uderzenie Masona Mounta! 🎯

Technika przy tym woleju 🤤 pic.twitter.com/pLZYp6c9Po

– Piłka nożna na BT Sport (@btsportfootball) 4 grudnia 2021

Pod wodzą Franka Lamparda

Mecze: 80
Starty: 66
Występy cząstkowe: 14

Gole: 11
Asysty: 10

Zdobyte punkty karne: 0

Minuty na bramkę: 533,9
Minuty na bramkę bez karnego: 533.9
Minuty na bramkę lub asystę: 279.6

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Możesz także przeczytać

Czytaj więcej