Wrestling

Legenda wrestlingu Scott Hall umiera w wieku 63 lat: Dwukrotny WWE Hall of Famer po ataku serca został pozbawiony aparatury podtrzymującej życie

Wrestling legend Scott Hall dies at 63: Two-time WWE Hall of Famer taken off life support after heart attacks

W poniedziałek zmarł Scott Hall, legenda zawodowego wrestlingu, dwukrotny członek WWE Hall of Famer i założyciel frakcji nWo. Miał 63 lata.

Hall był podłączony do aparatury podtrzymującej życie po serii ataków serca i zakrzepie krwi po planowanej operacji biodra. W poniedziałek wczesnym rankiem wieloletni przyjaciel i tag team partner Halla, Kevin Nash, zamieścił na Instagramie informację, że Hall zostanie odłączony od aparatury podtrzymującej życie w Wellstar Kennstone Hospital w Marietta w stanie Georgia, gdy tylko rodzina Halla znajdzie się na miejscu.

WWE potwierdziło w poniedziałek wieczorem na początku swojego programu telewizyjnego Raw, że Hall zmarł.

Hall był jednym z najbardziej charyzmatycznych i porywających wrestlerów lat 90-tych i początku XXI wieku. Od połowy lat 80-tych Hall występował w kilku organizacjach, krótko w WWF i WCW, a także z powodzeniem w AWA, zanim na stałe przyjął się w WCW jako Diamond Studd.

Jednak po raz pierwszy stał się sławny w 1992 roku, kiedy podpisał kontrakt z WWF i zadebiutował jako Razor Ramon, postać, która „emanowała machismo” i była inspirowana Scarface’em.

Jako Razor, znany również jako „The Bad Guy”, Hall stał się jedną z największych gwiazd WWF, zdobywając cztery tytuły mistrza interkontynentalnego podczas swojej kariery w tej organizacji. Wystąpił także u boku Shawna Michaelsa w jednym z najbardziej wpływowych pojedynków w historii wrestlingu, legendarnym pojedynku na drabiny, który miał wyłonić prawdziwego mistrza interkontynentalnego na WrestleManii X.

Hall i Nash, znani w WWF jako Diesel, pracowali razem już wcześniej w WCW, ale to właśnie podczas pracy w WWF na początku lat 90. stali się bliskimi przyjaciółmi. Para była częścią zakulisowej grupy wrestlerów znanej jako „The Kliq”, grupy, która nie była wykorzystywana w fabułach WWF, a do której należeli Shawn Michaels, Paul Levesque (Hunter Hearst Helmsley, Triple H) i Shawn Waltman (1-2-3 Kid, Syxx, X-Pac).

Hall i Nash przeszli do WCW w połowie 1996 roku, występując jako siły inwazyjne zwane The Outsiders, które chciały przejąć kontrolę nad organizacją. To zapoczątkowało 83-tygodniową dominację WCW nad WWF w wojnie o oglądalność w poniedziałkowe wieczory. Hall i Nash wkrótce dołączyli do Hulka Hogana, tworząc New World Order (nWo), jedną z największych stajni w historii profesjonalnego wrestlingu.

Oprócz utworzenia zmieniającego branżę nWo, Hall i Nash siedmiokrotnie zdobyli tytuły mistrzowskie WCW w kategorii tag team. Hall zdobył także jeden tytuł tag team u boku The Giant (Paul Wight, The Big Show), a także dwa razy był mistrzem Stanów Zjednoczonych WCW i raz mistrzem telewizyjnym WCW.

W okresie największej aktywności wrestlingowej Hall walczył z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu, z którym zmagał się przez większość życia. Po zakończeniu kariery w WWF (obecnie WWE) i TNA, Hall wycofał się z czynnego uprawiania sportu w 2010 r., gdy został zwolniony z kontraktu z TNA z powodu kłopotów prawnych wynikających z incydentu pod wpływem alkoholu w barze na Florydzie.

Hall postanowił wrócić na właściwe tory, rehabilitując się fizycznie i psychicznie u swojego przyjaciela i byłego wrestlera WCW, Diamonda Dallasa Page’a. Hall zamieszkał w domu Page’a, gdzie wzmocnił swoją trzeźwość i naprawił ciało. Page pomógł Hallowi zebrać pieniądze na potrzebną wymianę biodra w 2013 roku.

Hall został wprowadzony do WWE Hall of Fame rok później jako Razor Ramon. Ponownie został wprowadzony w 2020 roku obok Nasha, Hogana i Waltmana jako część nWo.

„Stracę jedyną osobę na tej planecie, z którą spędziłem więcej mojego życia niż z kimkolwiek innym. Moje serce jest złamane i jestem tak bardzo smutny” – napisał Nash o Hallu na Instagramie. „Kocham Scotta z całego serca, ale teraz muszę przygotować się na życie bez niego. Byłem błogosławiony, że miałem przyjaciela, który brał mnie na poważnie, a ja jego. Kiedy przeszliśmy do WCW, nie dbaliśmy o to, kto nas lubi, a kto nienawidzi. Mieliśmy siebie nawzajem i dzięki sprawnemu Barry’emu Bloomowi zmieniliśmy wrestling zarówno pod względem treści, jak i płac dla tych, którzy nas nie lubili. Byliśmy „outsiderami”, ale mieliśmy siebie nawzajem.

„Scott zawsze czuł, że nie jest godzien życia pozagrobowego. Cóż, Boże, proszę o pozłacane wykałaczki dla mojego brata. Jego podejście do życia wzbogaciło moje życie. Nie był doskonały, ale jak zawsze powtarzał: „Ostatnia doskonała osoba, która chodziła po ziemi, została przybita do krzyża”. Przygotowując się do życia bez niego, pamiętajmy, że odszedł wspaniały człowiek, którego już nie zobaczymy. Do zobaczenia na drodze, Scott. Nie mógłbym kochać żadnego człowieka bardziej niż Ciebie”.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Czytaj więcej