Piłka nożna

Joao Felix „wchodzi do zespołów Liverpoolu i City”, a Rio wzywa do opuszczenia kraju

Joao Felix „wchodzi do zespołów Liverpoolu i City”, a Rio wzywa do opuszczenia kraju
Man City vs Atletico Madrid

Rio Ferdinand twierdzi, że Diego Simeone nie potrafi „wydobyć” z Joao Felixa tego, co najlepsze w Atletico Madryt, a Owen Hargreaves uważa, że jest on wystarczająco dobry, by grać dla Liverpoolu lub Manchesteru City.

Atletico przegrało pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ligi Mistrzów 1-0 z City na Etihad, a drużyna Simeone nie oddała żadnego strzału przez całe 90 minut.

 

Felix za 114 mln £ zaimponował, ale nie zdołał wywrzeć prawdziwego wpływu na grę, ponieważ konsekwentnie odbierał piłkę na głębokich pozycjach.

Ferdinand uważa, że nie ma możliwości, aby Felix mógł cieszyć się grą w tak defensywnie nastawionym zespole.

Powiedział: „Wyobraźcie sobie, że gra w drużynie, która daje mu piłkę w ostatniej tercji.

„Dostaje piłkę na linii połowy boiska, to najdalej wysunięte miejsce do przodu, a i tak musi przebiec 50, 60 jardów i ma do pokonania ośmiu zawodników.”

A na pytanie, czy Felix cieszyłby się z jakiejś części meczu, Ferdinand odpowiedział: „Końcowy gwizdek.

„Nie mogę sobie wyobrazić, że siedzi tam i cieszy się z gry w sposób, w jaki się od niego wymaga.

„Szanuję sposób gry Simeone, ponieważ przyniósł temu klubowi sukcesy, które nie mają sobie równych w porównaniu z czasami, które go poprzedziły.

„Ale taki zawodnik jak Joao Felix nie może siedzieć w samolocie i mówić: 'wydobyli ze mnie to, co najlepsze, ciągle wydobywają ze mnie to, co najlepsze jako piłkarza’. Nie będzie tego mówił.”

Felix stał się czwartym najdroższym zawodnikiem wszech czasów, gdy Atletico podpisało z Benficy kontrakt za 114 milionów funtów. W tym sezonie strzelił 10 goli we wszystkich rozgrywkach, co czyni go jednym z najlepszych wyników w La Liga pod względem zdobytych bramek.

Hargreaves podkreśla, że jego umiejętności mogą sprawić, że będzie grał w najlepszych drużynach światowego futbolu.

Przeczytaj także:  Arsenal celuje w Villę, a Edu i Arteta szukają wzmocnień defensywy

I dodał: „Myślę, że gdy się go ogląda, można pomyśleć: 'dostanie się do drużyny Liverpoolu, City lub Chelsea’. Jego potencjał jest tak duży.

„Rodri przyszedł tutaj (do City) i grał w defensywnym Atletico, a teraz gra w ważnym zespole. On (Felix) dostanie szansę gry w najlepszej drużynie, ponieważ jest tak dobry.”

 

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Możesz także przeczytać

Czytaj więcej