Piłka nożna

Doświadczenie, dynamika, ambicja: To, co Cabella może zmienić w Montpellier

Doświadczenie, dynamika, ambicja: To, co Cabella może zmienić w Montpellier

Pierwsza dobra nowość: Rémy Cabella nie jest już w Rosji i podpisał kontrakt na powrót do Ligue 1 w tym półroczu. Co więcej, piłkarz ofensywny jest na najwyższym poziomie pod względem fizycznym, dzięki czemu będzie mógł wystąpić w meczu w Marsylii (21:00), przeciwko klubowi, w którym występował przez dwie sezony. „Po przejściu wszystkich testów fizycznych jest całkiem niezły, a nawet bardzo dobry” – cieszył się Olivier Dall’Oglio po podpisaniu kontraktu z Montpellier. Jeśli chodzi o kontuzje, to nic mu już nie zostało„.

Profil dynamizujący MHSC

Po długich i pełnych emocji ostatnich tygodniach, 32-letni zawodnik zdecydował się na powrót do klubu, w którym się wychował, na wzór Kévina Gameiro ze Strasburga, który doświadczył względnej rutyny w Alzacji (9 punktów w tym sezonie). Jednak w obliczu oczywistego dla klubu rozgłosu, Cabella może w sposób oczywisty i konkretny pomóc MHSC w realizacji planu sportowego. Jest to krok, który powinien być nie tylko dobrą wiadomością dla klubu pailladin, który jest obecnie głównym graczem w Europie i liderem Ligue 1. Jeśli w tym sezonie zespół Dall’Oglio nie był jeszcze wszechstronny, to na koniec roku 2021 zaproponuje co najmniej ciekawą i spektakularną grę. W ostatnich tygodniach najbardziej odpowiednim słowem do opisania występów Montpellier wydaje się być… „nijaki”. I słusznie, Rémy Cabella może zaryzykować takie „zblednięcie” w swoim nowym zespole dzięki swojemu profilowi dynamitera, zdolnego do wyeliminowania, zniwelowania rytmu ofensywnego i kreatywności, podczas gdy ataki huraganowe Gaëtana Laborde’a i Andy’ego Delorta od początku poprzedniego sezonu wyglądały okrutnie.„Jest to doświadczony zawodnik, o wysokim poziomie, który dobrze zna więzienie i dobrze się w nim czuje. Zwielką przyjemnością go witamy” – nie omieszkał powiedzieć opiekun MHSC w rozmowie z dziennikarzami.

Zwolnić kapitana Savaniera

Bardziej konkretnie, Cabella może z racji swojego profilu być opiekunem Téji Savanier. Przydzielony do roli numer 10, która może być zbyt ograniczająca dla jego jakości, kapitan może zostać przesunięty na nieco niższą pozycję dzięki przybyciu byłego stefańczyka o bardziej ofensywnych cechach. Jego obecność na boisku może sprawić, że będzie pełnił rolę głównego reżysera gry, lub że Florent Mollet zmienił styl gry i powierzy nowemu nabytkowi 4-2-3-1: polaryzacja Rémy’ego Cabelli jest jednym z największych atutów jego gry. W różny sposób Savanier może zejść niżej, dotknąć więcej piłek i poprawić skuteczność gry w roli, w której w poprzednim sezonie był najlepszym zawodnikiem Montpellier. Piłkarz, który świetnie rozpoczął sezon i zdobył koronę kapitana, w ostatnich tygodniach był słabszy i chciałby odzyskać swoje najlepsze wrażenia, jak na przykład panenka w meczu z Niceą (0-0) sprzed miesiąca. Zmiana w składzie może być dla niego korzystna.

Przeczytaj także:  Rooney namawia Pogbę do odejścia z United: "Lepiej, żeby odszedł".

Doświadczenie nie do przecenienia

Co więcej, Rémy Cabella posiada CV, które mówi samo za siebie. W wieku 32 lat ma doświadczenie i wyczucie „grinta”, którego potrzebowało wiele klubów Ligue 1. Nie jest więc niespodzianką, że wiele klubów francuskich, bardziej doświadczonych niż Montpellier, jest już na etapie poszukiwań. Po zdobyciu trzech tytułów w Hexagone, tytułu mistrza Francji, kilkunastu turniejów europejskich i czterech spotkań z Błękitnymi, nie można się zniecierpliwić na myśl o tym, że mogą wystąpić w mistrzostwach Francji.

W Krasnodarze, międzynarodowy trójkolorowy podpisał kontrakt na koniec roku 2021 z czterema trafieniami i sześcioma decydującymi podaniami. Jednak od listopada nie grał jeszcze więcej, co jest najważniejszym punktem przesłuchania dla Oliviera Dall’Oglio i jego sztabu:„Nieznane jest rytmem. Ponieważ jest to dla niego nowy zespół, jego integracja przebiega stopniowo. Ponieważ jednak Remy jest bardzo zmotywowany, co widać w codziennym życiu, dlaczego nie miałby się szybko zintegrować? „. Jeśli występy będą na najwyższym poziomie motywacji dawnego wychowanka klubu, motywy odrodzenia znajdą się na boisku. Możliwe, że już w najbliższy weekend zmierzą się z wrogiem z Sud.

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Możesz także przeczytać

Czytaj więcej