Piłka nożna

Bordeaux chce zachować choć cień nadziei

Bordeaux veut s’accrocher au moindre espoir
Brak zwycięstwa w meczu z Lille (0-0) spowodował wzrost napięcia i wymagań w stosunku do Girondins z Bordeaux, którzy zmierzą się w poniedziałek (13:00) w domu z Metz, w ramach rozgrywek Ligue 1. Jest to mecz z gatunku tych określanych mianem „biada zwyciężonym”, w weekend, w którym kartki mogą ulec zmianie w podstawach tabeli. Bordelais, którzy, podobnie jak Messins, znajdują się w odległości czterech punktów od barbarzyńcy Saint-Etienne, starają się uchwycić najmniejszy pozytywny sygnał, aby podtrzymać chęć pozostania na stanowisku.
2 kwietnia w domu aktualnego mistrza Francji trener Bordeaux David Guion widział kilka. Po raz pierwszy w sezonie, jego drużyna zakończyła mecz bez zwycięstwa, a dodatkowo przez cały czas była w gorszej kondycji fizycznej. Dowód„pięknej solidarności, grupy całkowicie zaangażowanej, która przestrzega instrukcji” dla technika, nadwyżki„charakteru” dla nawróconego prawego strzelca Toma Lacoux. Jakość, która często szwankowała w długiej drodze, jaką przebył klub na boisku, czy to na terenie, na boisku z ultrasami, czy na boisku.

Liga 1 Na koniec mecz o stawkę: Bordeaux pokonuje Metz, Granatowi zajmują ostatnie miejsce
Potrzeba naśladownictwa, konkurencji
Bordeaux odkryło podstawy tej zmiany w meczu towarzyskim z Alavés (2-1), 19. kolejka League, w czasie przerwy międzynarodowej, z niewielką liczbą wyrównanych kadr, co „okazało się dobre”, jak powiedział Lacoux.„Ta grupa potrzebuje naśladowania, rywalizacji, podsumowuje Guion. Każdy może być ważny. Tak było w Lille: chłopcy, którzy zwykle grali mniej, stali się zawodnikami„.

Inny aspekt, o którym należy pamiętać: sortowanie. W Gironde, nie liczą się kary sądowe, kupony, błędy w płatnościach gotówkowych, niekorzystne kupony, szanse na wygraną spowodowane brakiem zaufania lub złym wykonaniem… W Lille piłkarze Marine i Blanc potwierdzili swoją porażkę poprzez wyrzucenie Kwatengi w 36. minucie.

Atak Muette

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, trzeba zrobić dużo więcej, zwłaszcza w ofensywie. Od momentu objęcia funkcji w lutym, Guion nie pozwolił na to, aby ataki napastników Albertha Elisa i Hwang Ui-jo miały charakter„krzyżujących się ścieżek„. W sześciu meczach Bordeaux nie zanotowało tylko dwóch porażek. Pierwsza z nich miała miejsce w 436 minucie meczu z Clermont (1-1), kiedy to skuteczność pozwoliła na wyjście z grupy (30 porażek w fazie finałowej).

David Guion, Bordeaux Credit: Getty Images

Jego nieskuteczność zaszkodziła Troyes (2-0) i Montpellier (2-0), dwóm porażkom w lidze, które sprawiły, że klub spadł do L2. Bordeaux nie wygrało żadnego ze swoich dwóch ostatnich meczów w L1. „Należy wymagać od chłopaków więcej ataków, zawodnicy z prawej strony nie są zbytnio zainteresowani centrami” – twierdzi Guion. Muszą oni całkowicie skupić się na swoich występach„. Podkreślając, że„na najniższym poziomie, nikt nie jest dobry (w grze), ale musi być skuteczny„, technik nie żąda od swoich podopiecznych, aby się zrewidowali, ale po prostu zmobilizowali się i uświadomili sobie swoją sytuację. „Nic się nie dzieje aż do końca” – odpowiada Lacoux. Jutro okaże się, czy zaobserwowana w Lille gorączka jest trwała, czy tylko przejściowa.

Przeczytaj także:  115 bramek strzelonych w tym sezonie: niesamowite tempo Bayernu

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.

Możesz także przeczytać

Czytaj więcej